XII Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

W dniu 14 czerwca 2008 na warszawskim Podzamczu i Rynku Nowego Miasta odbył się XII Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Poza Wydziałem Nauk o Żywności Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie reprezentowały także: Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki, Wydział Inżynierii i Kształtowania Środowiska (Koło Naukowe Ogrodników) oraz Katedra Nauk Fizjologicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

W przygotowanie stoiska aktywnie włączyli się członkowie zarówno KNTŻ, Samorządu Studentów Wydziału Nauk o Żywności jak i pracownicy WNoŻ. Namiot nr 139 cieszył się dużym zainteresowaniem mimo iż był umiejscowiony na obrzeżu terenu imprezy. Uwagę przechodniów najskuteczniej zwracały liofilizowane truskawki. Spore rzesze widzów zgromadziły pokazy wytwarzania masła oraz serka topionego.

W ramach poczęstunku zostały przygotowane m. in. ciastka w trzech wariantach (z amarantusem, z otrębami orkiszowymi, z płatkami owsianymi) a także słodycze przekazane przez sponsora, firmę FERRERO. Na własne oczy można było się przekonać jaki wpływ na cechy przetworów mięsnych ma dodatek błonnika, białka sojowego i fosforanów. Ponadto wszyscy chętni mieli możliwość wykazania się poprzez wzięcie udziału w konkursie wiedzy o przemyśle spożywczym.
Na stoisku każdy mógł dowiedzieć się czegoś o dodatkach stosowanych do żywności oraz o naszym Wydziale. Podczas pokazów wywiązało się wiele interesujących dyskusji. Dało się zauważyć, że odwiedzający piknik bardzo by chcieli zapoznać się z tajnikami wytwarzania żywności.