Dni SGGW

W dniach 20 – 21 maja 2011 roku odbyła się Wielka Majówka – Dni SGGW, nad którą patronat objął Wydział Nauk o Żywności. Był on reprezentowany przez Pracowników i Studentów, w tym członków Koła Naukowego Technologów Żywności.

Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających wiele atrakcji, do których można zaliczyć: pokazy filmów prezentujących przemysłową produkcję żywności, możliwość oglądania preparatów ze świecącymi w ultrafiolecie bakteriami, poddanie się próbie na daltonizm smakowy i zapachowy czy obserwacja doświadczenia w którym pod obniżonym ciśnieniem zamarza woda. Na stoisku można było degustować się wypiekanymi przez studentów kilkoma rodzajami chleba, świeżo zrobionym masłem, serkami czy maślanką, a także skosztować prozdrowotnych ciastek z orkiszem i amarantusem oraz liofilizowanych truskawek i wiśni. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się piwo oraz cydr.  Dla najmłodszych odkrywców przygotowane zostało stanowisko na którym można było własnoręcznie wykonać żelki z alginianu. Każda z odwiedzających nas osób mogła sprawdzić swoją wiedzę z technologii żywności w przygotowanym konkursie z nagrodami.
    Dodatkowo w  ramach Dni SGGW Wydział Nauk o Żywności organizował warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych z zakresu pieczenia chleba, warzenia piwa, produkcji parówek, chemii w żywności, smaków i zapachów żywności oraz roli drobnoustrojów w żywności.

Galeria zdjęć z Dni SGGW