Dni SGGW

W dniach 18– 19 maja 2012 roku odbyła się kolejna Wielka Majówka na SGGW znana pod hasłem Dni SGGW. Wydział Nauk o Żywności tradycyjnie jak co roku był reprezentowany przez Pracowników i Studentów, w tym członków Koła Naukowego Technologów Żywności oraz Samorządu.

Na odwiedzających nasze stoisko czekało wiele atrakcji w tym: pokazy filmów prezentujących przemysłową produkcję żywności, preparaty ze świecącymi w ultrafiolecie bakteriami, próba na daltonizm smakowy i zapachowy, prezentacja doświadczenia z wykorzystaniem liofilizatora. Na stoisku można było spróbować wielu otrzymanych przez nas produktów spożywczych m.in.: kilku rodzajów wypiekanego przez studentów chleba, świeżo zrobionego masła, serków topionych, jogurtów wzbogaconych w kwasy jednonienasycone, cydru, chipsów o smaku barszczu czerwonego, a także skosztować liofilizowanych truskawek. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się nowatorski pomysł otrzymywania "kawioru" z soku, który także można było degustować oraz prezentacja urządzenia do elektordializy. Ponadto każda odwiedzająca nas osób tradycyjnie już mogła sprawdzić swoją wiedzę żywieniową w przygotowanym konkursie z nagrodami.

Cieszymy się, że nasze stoisko odwiedziło tak wiele osób, zainteresowanych tematyką żywności i jej produkcją. Pozwoliło nam to, na podzielenie się zdobytą podczas studiowania wiedzą.

Galeria zdjęć z Dni SGGW