Konferencje


Food Convention 2008, Nowy Sad (Serbia)

W dniach 30/03/2008 – 05/04/2008 w Nowym Sadzie odbyło się spotkanie organizowane przez lokalny komitet FISEC. W konwencie wzięli udział studenci z Nowego Sadu, Belgradu, Tuzly, Skopje oraz Warszawy. Celem spotkania była wymiana doświadczeń pomiędzy studentami nauk o żywności z różnych krajów europejskich.
Program konferencji obejmował zwiedzanie zabytków kultury, wycieczki do zakładów produkcyjnych, wykłady oraz imprezy integracyjne. W drugim dniu naszego pobytu miało miejsce oficjalne otwarcie konferencji, wykład inauguracyjny oraz prezentacje uniwersytetów. Po lunchu zwiedzaliśmy fortecę Petrovaradin oraz Stare Miasto w Nowym Sadzie.

Wieczorem odbyła się impreza Trade Fair podczas, której mogliśmy spróbować tradycyjnych produktów przygotowanych prze uczestników konwentu.
Następnego dnia odwiedziliśmy winnicę. Tego dnia zwiedzaliśmy również miasto Sremski Karlovci i znajdujące się w nim muzeum miodu. Wieczór spędziliśmy w Caffe Aleksandar. W środę byliśmy w palarni kawy Doncafe group. Dzień zakończyliśmy wizytą w klubie Peeping.

W czwartek byliśmy w laboratoriach firmy Sojaprotein. Tego dnia mieliśmy również okazję zwiedzać zamek Fantast i znajdującą się przy nim stadninę koni. Popołudniu wysłuchaliśmy niezwykle ciekawych wykładów wygłoszonych przez wykładowców z Uniwersytetu w Nowym Sadzie. Koniec dnia spędziliśmy w pubie Biblioteka, bawiąc się przy tradycyjnej bałkańskiej muzyce. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Browary MB należące do koncernu Heineken. W piątek popołudniu odbyło się oficjalne zamknięcie konwentu, podczas którego wręczano dyplomy uczestnictwa oraz pamiątkowe t-shirty. Wieczorem w klubie Garden została zorganizowana impreza pożegnalna.