Konferencje


Konferencja studencka - IV Warszawskie Dni Nauki o Żywieniu Człowieka

   

W dniach 18-19 kwietnia 2012r. na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie odbyły się kolejne już IV Warszawskie Dni Nauki o Żywieniu Człowieka, których tematem przewodnim było żywienie osób starszych oraz związane z tym wyzwania, perspektywy i zagrożenia. Z tej okazji 19 kwietnia Zakład Żywienia Człowieka oraz Studenckie Koło Naukowe Dietetyków WUM zorganizował ogólnopolską konferencję studencką, w której wzięły udział koła naukowe z Akademii i Uniwersytetów Medycznych z Wrocławia, Olsztyna, Szczecina, Katowic oraz członkowie naszego Koła Technologów Żywności SGGW. Z przyjemnością informujemy, iż nasi reprezentanci otrzymali szereg nagród zarówno w sesji referatowej, jak i posterowej:

1. Nagroda za prezentację autorstwa Marty Żak i Macieja Zaleskiego pt.: „STEWIA – Słodkie Życie Diabetyków”.  W sesji referatowej przyznano łącznie  2 nagrody, w tym jedną wymienioną powyżej, na 10 wygłoszonych prezentacji.

2. Nagroda za plakat autorstwa Anny Jasiczek i Anety Jakóbiak pt.: „Rola yerba mate w diecie osób starszych”. W sesji posterowej przyznano łącznie 2 nagrody, w tym jedną wymienioną powyżej, na 6 zaprezentowanych plakatów.

Wystawiony został również poster Juli Przychodzkiej pt.: „Napoje likopenowe”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i wzbudził długą dyskusję wśród profesorów z Pomorskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wszystkim czynnie zaangażowanym w udział w konferencji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Galeria zdjęć z Konferencji